€39.95/m2
Free shipping
The aesthetic of Honey Regis Oak can be described as cheerful classicism or sunny optimism. Honey Regis Oak is a flooring with a light honey tone that creates a classically elegant atmosphere. Its special coloration enhances light reflection in the room, noticeably increasing brightness even in low-light conditions.
With a thickness of just 6 mm, the Rocko flooring series stands out thanks to its exceptionally durable core, making it an excellent choice for rooms with underfloor heating. It is also water-resistant, making it perfectly suitable for bathrooms, kitchens, hallways and public spaces.
Specification
| Brand: | Krono Original® |
|---|---|
| Collection: | Wide Plank Silent |
| Decor Name: | Honey Regis Oak |
| Decor Nr.: | R235 |
| Edge Type: | 4-sided V-groove |
| Effect: | Wood |
| Guarantee: | 30 years |
| Joint System: | 1clic2go pure |
| Length: | 1210 mm |
| Pack Pieces: | 6 |
| Plank Width: | Wide Plank |
| Shade: | Beige, Light |
| Texture: | SE |
| Thickness: | 6 mm |
| Utility Class: | 34 |
| Width: | 234 mm |
Login