€36.95/m2
Free shipping
Straw Villa Rica Oak combines pale yellow and sandy nuances into a straw-colored tone that truly lives up to its name. The light shades bring positive energy to the space and create a feeling of constant sunshine in your home.
With a thickness of just 6 mm, the Rocko flooring series stands out thanks to its exceptionally durable core, making it an excellent choice for rooms with underfloor heating. It is also water-resistant, making it perfectly suitable for bathrooms, kitchens, hallways and public spaces.
Specification
| Brand: | Krono Original® |
|---|---|
| Collection: | Wide Plank Silent |
| Decor Name: | Straw Villa Rica Oak |
| Decor Nr.: | R232 |
| Edge Type: | 4-sided V-groove |
| Effect: | Wood |
| Guarantee: | 30 years |
| Joint System: | 1clic2go pure |
| Length: | 1210 mm |
| Pack Pieces: | 6 |
| Plank Width: | Wide Plank |
| Shade: | Beige, Light |
| Texture: | FN |
| Thickness: | 6 mm |
| Utility Class: | 34 |
| Width: | 234 mm |
Login