Δεν είναι πλέον διαθέσιμο
Το K489 Bourbon Hills Oak από τη συλλογή Krono Original® Organic Clever Silent φέρνει μια πινελιά εκλεπτυσμένης πολυτέλειας στους εσωτερικούς σας χώρους. Οι πλούσιες, ζεστές αποχρώσεις και τα εντυπωσιακά μοτίβα των κόκκων του ξύλου δημιουργούν ένα εκλεπτυσμένο σκηνικό που αναδεικνύει τη διακόσμηση κάθε δωματίου. Είτε στοχεύετε σε μια κλασική ή μοντέρνα αισθητική, το Bourbon Hills Oak προσθέτει βάθος και χαρακτήρα, κάνοντας τον χώρο σας να αισθάνεται κομψός και φιλόξενος.Πέρα από την εκπληκτική του εμφάνιση, αυτό το δάπεδο διαθέτει ενσωματωμένο ακουστικό υπόστρωμα 1 mm που προσφέρει εξαιρετική άνεση και μείωση του ήχου, ιδανικό για πολυώροφα σπίτια και δραστήρια περιβάλλοντα. Η ανθεκτικότητα του Titanium Ultra AC5 εξασφαλίζει ότι αντέχει στη βαριά κυκλοφορία των ποδιών, ενώ η τεχνολογία ανθεκτικότητας στην υγρασία παρέχει πρόσθετη ηρεμία σε περιοχές που είναι επιρρεπείς στην υγρασία. Το φιλικό προς το χρήστη σύστημα 1clic 2go pure+ απλοποιεί την εγκατάσταση, εξασφαλίζοντας γρήγορη και ασφαλή εφαρμογή.
Πώς λειτουργεί η τεχνολογία O.R.C.A.;

Η τεχνολογία O.R.C.A. (Organic Rigid Coreboard Abrasion-proof) καθιστά το δάπεδο ανθεκτικό στα υγρά χάρη σε ένα ειδικό οργανικό συνδετικό υλικό που ενθυλακώνει κάθε ίνα, αποτρέποντας την απορρόφηση νερού. Αυτή η τεχνολογία παρέχει έως και 100 ώρες προστασίας από το νερό πιτσιλίσματος, ιδανική για κουζίνες και άλλους υγρούς χώρους.
Τα δάπεδα O.R.C.A. διαθέτουν εξαιρετικά ανθεκτική επιφάνεια με βαθμό αντοχής στη φθορά AC5, καθιστώντας τα ανθεκτικά σε μικρο-γρατζουνιές και μηχανικές καταπονήσεις όπως η μετακίνηση επίπλων και η πτώση αντικειμένων. Τα προϊόντα είναι ανθεκτικά στη θερμότητα και την υπεριώδη ακτινοβολία, καθιστώντας τα ιδανικά για ηλιόλουστα δωμάτια.
Χαρακτηριστικά
Αυθεντικό ανάγλυφο
Οι υψηλής ποιότητας αυθεντικές ανάγλυφες δομές δημιουργούν κομψή αντίθεση και συναρπαστικό εφέ πολλών γυαλιών υπογρμμίζοντας το βάθος της υφής με ματ και γυαλιστερά στοιχεία που αντανακλούν το φως με διαφορετικούς τρόπους. Οι αρμονικοί πόροι ακολουθούν τα νερά του ντεκόρ, που σημαίνει ότι μιμούνται άψογα τον χαρακτήρα των φυσικών υλικών όπως του ξύλο και της πέτρα.
Κατάλληλα για Ενδοδαπέδια Θέρμανση
Το δάπεδο είναι συμβατό με συστήματα υποδαπέδιας θέρμανσης και ψύξης "χαμηλής θερμοκρασίας". Η μέγιστη θερμοκρασία του δαπέδου δεν πρέπει να υπερβαίνει τους 26 ° C, τόσο για κανονικό ζεστό νερό, όσο για ηλεκτρικά συστήματα θέρμανσης. Και οι δύο τύποι ενδοδαπέδιας θέρμανσης είναι εγκατεστημένοι στο υποδάπεδο και είναι απαραίτητο να δοθεί ιδιαίτερη προσοχή στις οδηγίες εγκατάστασης.
Αθόρυβο Περπάτημα
Αυτό το δάπεδο είναι εξαιρετικά ανθεκτικό στον ήχο, την ηχώ και τους κραδασμούς, καθιστώντας το κατάλληλο για χώρους με μεγάλη κυκλοφορία.Αφήνει μια ευχάριστη αίσθηση στην αφή και μειώνει το θόρυβο κατά το περπάτημα. Αυτό είναι σημαντικό για οικογένειες με παιδιά ή ιδιοκτήτες κατοικίδιων ζώων.
Αντιβακτηριδιακή Επίστρωση
Φυσικά θέλετε να διατηρήσετε το πάτωμα σας όσο το δυνατόν πιο καθαρό και χωρίς μικρόβια. Δεν μπορούμε να δούμε μικροοργανισμούς, αλλά όλοι γνωρίζουμε τα προβλήματα που μπορούν να προκαλέσουν εάν αφεθούν ανεξέλεγκτα. Οι αλλεργίες μπορεί να επιδεινωθούν και να προκύψει ασθένεια. Η αντιβακτηριδιακή επίστρωση δεν επιτρέπει την ανάπτυξη βακτηριδίων και λειτουργεί παράλληλα με καθεστώς υγιεινής καθαρισμού με σκοπό της ηρεμίας και του υγιούς περιβάλλοντος.
Ανθεκτικό στα κατοικίδια
Χάρη στην ανθεκτική επιφάνεια, η οποία δεν πτοείται ούτε από μικρές ατυχίες, το δάπεδο είναι εξαιρετικά κατάλληλο για τη ζωή με κατοικίδια ζώα.
Ανθεκτικά στο φως
Το δάπεδο είναι ανθεκτικό στο φως: Ακόμη και τις ημέρες που ο ήλιος λάμπει για ώρες, το δάπεδό σας παραμένει μη ξεθωριασμένο σύμφωνα με τη βαθμολογία 6, το υψηλότερο επίπεδο της κλίμακας Blue Wood Scale.
Οι λοξές άκρες και στις τέσσερις πλευρές της σανίδας εξασφαλίζουν μια αυθεντική εμφάνιση σανίδας δαπέδου.
Προδιαγραφές
| Application: | Γραφείο, Διάδρομος, Καθιστικό, Κουζίνα, Υπνοδωμάτιο |
|---|---|
| Όνομα Διακόσμησης: | Bourbon Hills Oak, Heathland Oak |
| Βαθμολογία Ac: | AC5 |
| Εγγύηση: | 20 χρόνια |
| Επιδραση: | Ξύλο |
| Κλάση Utility: | 32 |
| Κοινό Σύστημα: | 1clic2go pure+ |
| Κομμάτια Συσκευασίας: | 9 |
| Μάρκα: | Krono Original® |
| Μήκος: | 1288 mm |
| Ντεκόρ Nr.: | K489, K598 |
| Παχύτητα: | 6+1 mm |
| Πλάτος: | 195 mm |
| Πλάτος Σανίδας: | Κανονική σανίδα |
| Σκιά: | Μπεζ |
| Συλλογή: | Clever Silent Eco |
| Τύπος Άκρης: | V-λοξότμηση στις τέσσερεις πλευρές |
| Υφή: | HO |
Σύνδεση