28,89 €/m2
Το Steel Montanara Oak αποτελεί την απόλυτη έκφραση του industrial chic. Το decor είναι ιδανικό για χώρους με έντονο χαρακτήρα, αλλά χάρη στην εκλεπτυσμένη και επιβλητική του εμφάνιση ενσωματώνεται άψογα και σε πιο ουδέτερα εσωτερικά περιβάλλοντα. Το δάπεδο ξεχωρίζει για την τοποθέτησή του σε μοτίβο ψαροκόκαλο (herringbone), που προσδίδει στον χώρο μια δυναμική και γεωμετρική δομή.
Με πάχος μόλις 6 mm, η σειρά δαπέδων Rocko ξεχωρίζει χάρη στον εξαιρετικά ανθεκτικό πυρήνα της, καθιστώντας την ιδανική επιλογή για χώρους με ενδοδαπέδια θέρμανση. Είναι επίσης ανθεκτικό στο νερό, γεγονός που το καθιστά απόλυτα κατάλληλο για μπάνια, κουζίνες, διαδρόμους και δημόσιους χώρους.
Χαρακτηριστικά
Αυθεντικό ανάγλυφο
Οι υψηλής ποιότητας αυθεντικές ανάγλυφες δομές δημιουργούν κομψή αντίθεση και συναρπαστικό εφέ πολλών γυαλιών υπογρμμίζοντας το βάθος της υφής με ματ και γυαλιστερά στοιχεία που αντανακλούν το φως με διαφορετικούς τρόπους. Οι αρμονικοί πόροι ακολουθούν τα νερά του ντεκόρ, που σημαίνει ότι μιμούνται άψογα τον χαρακτήρα των φυσικών υλικών όπως του ξύλο και της πέτρα.
Ανθεκτικά σε μικρογκρατσουνιές
Η ανθεκτική επιφάνεια των προϊόντων SPC παρέχει αξιόπιστη προστασία από μικρογρατζουνιές που προκαλούνται από καθημερινή χρήση, μηχανική καταπόνηση ή νύχια κατοικιδίων.
Ζεστό στο πάτημα
Λόγω της εύκαμπτης διακοσμητικής στρώσης, το δάπεδο προσφέρει ευχάριστη αίσθηση στην αφή και ζεστασιά στο βάδισμα.
Μείωση του θορύβου κρούσης
Ο «ήχος κρούσης» αποτελεί ένα από τους θορύβους που ακούγονται σε διπλανά δωμάτια ή σε κάτω ορόφους. Ανάλογα με το υλικό που χρησιμοποιείται στο πάτωμα, ο ήχος κρούσης μπορεί να μειωθεί σημαντικά.
Ανθεκτικό στα κατοικίδια
Χάρη στην ανθεκτική επιφάνεια, η οποία δεν πτοείται ούτε από μικρές ατυχίες, το δάπεδο είναι εξαιρετικά κατάλληλο για τη ζωή με κατοικίδια ζώα.
Προδιαγραφές
| Integrated Pad: | Incl. 1 mm PerfectPad IXPE |
|---|---|
| Όνομα Διακόσμησης: | Steel Montanara Oak |
| Εγγύηση: | 30 χρόνια |
| Επιδραση: | Ξύλο |
| Κλάση Utility: | 34 |
| Κοινό Σύστημα: | Fold Down |
| Κομμάτια Συσκευασίας: | 20 |
| Μάρκα: | Krono Original® |
| Μήκος: | 635 mm |
| Ντεκόρ Nr.: | K801 |
| Παχύτητα: | 6 mm |
| Πλάτος: | 127 mm |
| Πλάτος Σανίδας: | Στενή σανίδα |
| Σκιά: | Καφέ, Σκούρο |
| Συλλογή: | Herringbone Silent |
| Τύπος Άκρης: | Micro Bevel |
| Υφή: | MR |
Σύνδεση