19,43 €/m2
Το Venato φέρνει την πολυτέλεια του πραγματικού μαρμάρου απευθείας σε κάθε χώρο. Το βασικό χρώμα είναι ένα καθαρό, λαμπερό λευκό που αποπνέει φωτεινότητα και αίσθηση ευρυχωρίας. Χαρακτηριστικό αυτού του ντεκόρ είναι οι λεπτές σταχτί γκρι φλέβες που απλώνονται κομψά στην επιφάνεια, όπως ακριβώς στο φυσικό μάρμαρο. Πρόκειται για ένα σχέδιο για χώρους που θέλουν να δημιουργήσουν ένα πραγματικό «wow effect».
Αυτό το δάπεδο είναι εξοπλισμένο με την καινοτόμο τεχνολογία MO.RE!. Βασίζεται σε μια ειδικά ανεπτυγμένη σύνθεση της πλάκας βάσης: ένας νέος τύπος συνδετικού υλικού καθιστά το δάπεδο πιο ανθεκτικό, μειώνει σημαντικά τη διόγκωση και το προστατεύει αποτελεσματικά από τη διείσδυση υγρασίας.
Με πάχος 8 mm, αυτό το κλασικό μοτίβο τοποθέτησης – στην κομψή εκδοχή Herringbone (ψαροκόκαλο) – συνδυάζει την παραδοσιακή αισθητική της χειροτεχνίας με την πιο σύγχρονη τεχνολογία υλικών.
Χαρακτηριστικά
Αυθεντικό ανάγλυφο
Οι υψηλής ποιότητας αυθεντικές ανάγλυφες δομές δημιουργούν κομψή αντίθεση και συναρπαστικό εφέ πολλών γυαλιών υπογρμμίζοντας το βάθος της υφής με ματ και γυαλιστερά στοιχεία που αντανακλούν το φως με διαφορετικούς τρόπους. Οι αρμονικοί πόροι ακολουθούν τα νερά του ντεκόρ, που σημαίνει ότι μιμούνται άψογα τον χαρακτήρα των φυσικών υλικών όπως του ξύλο και της πέτρα.
Ανθεκτικά σε μικρογκρατσουνιές
Η ανθεκτική επιφάνεια των προϊόντων SPC παρέχει αξιόπιστη προστασία από μικρογρατζουνιές που προκαλούνται από καθημερινή χρήση, μηχανική καταπόνηση ή νύχια κατοικιδίων.
Ζεστό στο πάτημα
Λόγω της εύκαμπτης διακοσμητικής στρώσης, το δάπεδο προσφέρει ευχάριστη αίσθηση στην αφή και ζεστασιά στο βάδισμα.
Μείωση του θορύβου κρούσης
Ο «ήχος κρούσης» αποτελεί ένα από τους θορύβους που ακούγονται σε διπλανά δωμάτια ή σε κάτω ορόφους. Ανάλογα με το υλικό που χρησιμοποιείται στο πάτωμα, ο ήχος κρούσης μπορεί να μειωθεί σημαντικά.
Ανθεκτικό στα κατοικίδια
Χάρη στην ανθεκτική επιφάνεια, η οποία δεν πτοείται ούτε από μικρές ατυχίες, το δάπεδο είναι εξαιρετικά κατάλληλο για τη ζωή με κατοικίδια ζώα.
Προδιαγραφές
| Όνομα Διακόσμησης: | Venato |
|---|---|
| Βαθμολογία Ac: | AC5 |
| Εγγύηση: | 20 χρόνια |
| Επιδραση: | Πέτρα |
| Κλάση Utility: | 32 |
| Κοινό Σύστημα: | Fold Down |
| Κομμάτια Συσκευασίας: | 11 |
| Μάρκα: | Krono Original® |
| Μήκος: | 630 mm |
| Ντεκόρ Nr.: | K023 |
| Παχύτητα: | 8 mm |
| Πλάτος: | 126 mm |
| Πλάτος Σανίδας: | Στενή σανίδα |
| Σκιά: | Άσπρο, Φωτεινό |
| Συλλογή: | Herringbone 8 |
| Τύπος Άκρης: | V-λοξότμηση στις τέσσερεις πλευρές |
| Υφή: | SU |
Σύνδεση