34,47 EUR/m2
Parte din colecția Rocko® Wide, pardoseala SPC R125 Mornel oferă atât eleganță, cât și rezistență, cu o clasă de utilizare 34 și un sistem de prindere 1clic 2go pure pentru o instalare rapidă. Cu nuanțe delicate de bej și tonuri subtile de gri, decorul Mornel aduce un aspect rafinat și solid oricărui spațiu. Acest design atemporal este potrivit atât pentru interioare moderne, cât și tradiționale, oferind o bază versatilă care completează o varietate de stiluri.
Cu plăci late (295 mm) și o textură realistă de lemn, R125 Mornel sporește senzația de spațiu, adăugând căldură și rafinament în zone cu trafic intens, precum livinguri, bucătării și spații comerciale. Suprafața rezistentă la apă și pete asigură o durabilitate de lungă durată, iar finisajul antiderapant oferă un plus de siguranță, fiind ideal atât pentru utilizare rezidențială, cât și comercială. R125 Mornel îmbină stilul, durabilitatea și funcționalitatea, fiind o alegere perfectă pentru spații care necesită eleganță și rezistență.
ATENŢIE! Acest tip de pardoseală necesită o suprafață uniformă și netedă. Vă recomandăm să aplicați o șapă autonivelantă înainte de montajul noii pardoseli.
Caracteristici
Rezistent la alunecare R9
Siguranța este prioritară pentru noi. Încadrarea în clasa antialunecare este obținută datorită structurilor de suprafață special concepute. Acestea respectă cerințele pentru pardoseli la locul de muncă și în spații comerciale, unde există un risc ridicat de alunecare.
Rezistent la apă
Produsele SPC (Stone Plastic Composite) sunt complet impermeabile, datorită miezului avansat din calcar și sistemului de îmbinare click sigur. Acest lucru le face o alegere excelentă pentru spații rezidențiale, precum băi și bucătării, dar și pentru zone comerciale cu trafic intens.
Compatibil cu sisteme de încălzire prin pardoseală
Parchetul este compatibil cu sisteme de încălzire și răcire prin pardoseală „la temperaturi mici”. Temperatura maximă a parchetului nu ar trebui să depășească 26 °C, atât pentru sistemele clasice de încălzire cu apă caldă, cât și pentru sistemele electrice de încălzire. Ambele tipuri de sisteme de încălzire prin pardoseală se montează în subpardoseală, fiind necesară acordarea unei atenții deosebite instrucțiunilor de montare.
Stabilitate dimensională
Produsele SPC se remarcă printr-o stabilitate dimensională excepțională. Acestea au un coeficient scăzut de expansiune și contracție, ceea ce le face mai fiabile decât materialele tradiționale.
Rezistent la pete
Lichidele persistente precum uleiul, vinul sau cafeaua pot fi șterse cu ușurință, fără a lăsa dungi. Această suprafață durabilă asigură că petele nu vor fi absorbite, păstrând atât podelele, cât și pereții cu un aspect impecabil de-a lungul timpului.
Silențios la pășire
Această pardoseală este extrem de rezistentă la impacturi sonore, ecouri și vibrații, ceea ce o face potrivită pentru zonele cu trafic intens.Lasă o senzație plăcută la atingere și reduce zgomotul la mers. Acest lucru este important pentru familiile cu copii sau proprietarii de animale de companie.
Strat antibacterian de acoperire
Bineînțeles că doriți să vă păstrați parchetul cât mai curat și mai ferit de germeni cu putință. Nu putem vedea microorganismele, dar cunoaștem cu toții problemele pe care le pot cauza dacă sunt lăsate în voia lor.
Protecție împotriva microzgârieturilor
Suprafața durabilă a produselor SPC oferă protecție fiabilă împotriva zgârieturilor fine cauzate de uzura zilnică, stresul mecanic sau gheruțele animalelor de companie.
Protecția animalelor de companie
Datorită suprafeței robuste, care nu se lasă intimidată nici de micile incidente, pardoseala este extrem de potrivită pentru viața cu animalele de companie.
Sunt posibile până la 60 lamele diferite cu design imprimat digital. Acest lucru oferă pardoselii dvs. un aspect autentic, cu repetare minimă a modelului.
Residential guarantee 30 years
Toate pardoselile sunt supuse unei serii de teste riguroase pentru a respecta standardele internaționale de calitate. De aceea, vă oferim o garanție completă pentru uz rezidențial.
Specificații
| Application: | Baie, Birou, Bucatarie, Dormitor, Hol, Magazin, Sufragerie |
|---|---|
| Clasa De Utilitate: | 34 |
| Colectia: | Rocko® Wide |
| Efect: | Lemn |
| Grosime: | 5 mm |
| Guarantee: | 30 ani |
| Lungime: | 1210 mm |
| Lățime: | 295 mm |
| Lățimea Scândurii: | Placa lata |
| Marca: | Rocko® |
| Numar Decor: | R125 |
| Numele Decorului: | Mornel |
| Pachet De Piese: | 7 |
| Sistema De Imbinare: | 1clic2go pure |
| Textura: | SO |
| Tip De Margine: | Imbinare in V pe 4 laturi |
| Umbra: | Bej, Gri |
Login