33,45 EUR/m2
R073 Scandipure este un decor SPC cald, cu nuanțe de galben și bej. Placa standard și teșitura pe toate cele patru laturi recreează aspectul fibrei lemnoase, dar oferă și multe alte avantaje. Această pardoseală este potrivită pentru instalare peste sisteme de încălzire prin pardoseală pe bază de apă, rezistentă la schimbările de temperatură, pete și raze UV, și dispune de un strat antibacterian și protecție împotriva alunecării. În plus, substratul preatașat elimină necesitatea unui strat suplimentar de suport, făcând instalarea mai ușoară și mai eficientă. Designul său sofisticat și textura sa expresivă îl fac o alegere excelentă pentru orice interior modern.

ATENŢIE! Acest tip de pardoseală necesită o suprafață uniformă și netedă. Vă recomandăm să aplicați o șapă autonivelantă înainte de montajul noii pardoseli.
Caracteristici
Rezistent la apă
Produsele SPC (Stone Plastic Composite) sunt complet impermeabile, datorită miezului avansat din calcar și sistemului de îmbinare click sigur. Acest lucru le face o alegere excelentă pentru spații rezidențiale, precum băi și bucătării, dar și pentru zone comerciale cu trafic intens.
Compatibil cu sisteme de încălzire prin pardoseală
Parchetul este compatibil cu sisteme de încălzire și răcire prin pardoseală „la temperaturi mici”. Temperatura maximă a parchetului nu ar trebui să depășească 26 °C, atât pentru sistemele clasice de încălzire cu apă caldă, cât și pentru sistemele electrice de încălzire. Ambele tipuri de sisteme de încălzire prin pardoseală se montează în subpardoseală, fiind necesară acordarea unei atenții deosebite instrucțiunilor de montare.
Stabilitate dimensională
Produsele SPC se remarcă printr-o stabilitate dimensională excepțională. Acestea au un coeficient scăzut de expansiune și contracție, ceea ce le face mai fiabile decât materialele tradiționale.
Silențios la pășire
Această pardoseală este extrem de rezistentă la impacturi sonore, ecouri și vibrații, ceea ce o face potrivită pentru zonele cu trafic intens.Lasă o senzație plăcută la atingere și reduce zgomotul la mers. Acest lucru este important pentru familiile cu copii sau proprietarii de animale de companie.
Protecție împotriva microzgârieturilor
Suprafața durabilă a produselor SPC oferă protecție fiabilă împotriva zgârieturilor fine cauzate de uzura zilnică, stresul mecanic sau gheruțele animalelor de companie.
Termoizolație
Cu o nevoie tot mai mare de conservare a resurselor, termoizolația reprezintă un criteriu important. Un parchet izolat corespunzător se simte cald la atingere, chiar dacă nu este încălzit.
Protecția animalelor de companie
Datorită suprafeței robuste, care nu se lasă intimidată nici de micile incidente, pardoseala este extrem de potrivită pentru viața cu animalele de companie.
Sunt posibile până la 60 lamele diferite cu design imprimat digital. Acest lucru oferă pardoselii dvs. un aspect autentic, cu repetare minimă a modelului.
Suprafețele SPC oferă o textură fină și netedă, care este plăcută și confortabilă la atingere.
Residential guarantee 30 years
Toate pardoselile sunt supuse unei serii de teste riguroase pentru a respecta standardele internaționale de calitate. De aceea, vă oferim o garanție completă pentru uz rezidențial.
Specificații
| Application: | Baie, Birou, Bucatarie, Dormitor, Hol, Magazin, Sufragerie |
|---|---|
| Clasa De Utilitate: | 34 |
| Colectia: | Rocko® 5+1 mm |
| Efect: | Lemn |
| Grosime: | 5+1 mm |
| Guarantee: | 30 ani |
| Lungime: | 1210 mm |
| Lățime: | 192 mm |
| Lățimea Scândurii: | Placa standard |
| Marca: | Rocko® |
| Numar Decor: | R073 |
| Numele Decorului: | Scandipure |
| Pachet De Piese: | 7 |
| Sistema De Imbinare: | 1clic2go pure |
| Textura: | HS |
| Tip De Margine: | Imbinare in V pe 4 laturi |
| Umbra: | Bej |
Login