20,23 EUR/m2
K406 Eurus Oak din colecția Organic Classic de la Krono Original® este Cu tonuri moi, neutre de bej și modele complicate de granulație a lemnului, acest design îmbină perfect estetica modernă cu frumusețea clasică a stejarului, ceea ce îl face o alegere versatilă pentru diverse stiluri de interior. Realizat cu tehnologia avansată O.R.C.A., Eurus Oak este antistatic și oferă o rezistență de 100 de ore la deversări accidentale, asigurând atât durabilitate, cât și practicitate pentru utilizarea zilnică. Aspectul natural al pardoselii și textura moale oferă căldura și confortul lemnului adevărat, adresându-se celor care apreciază estetica rafinată.

Caracteristici
Antistatic
Parchetul antistatic asigură o protecție completă împotriva șocurilor neplăcute. Această caracteristică este integrată și garantată pentru întreaga durată de viață a parchetului. De asemenea, aceste suprafețe nu atrag praful și murdăria în modul obișnuit, fiind astfel incredibil de ușor de păstrat curate.
Compatibil cu sisteme de încălzire prin pardoseală
Parchetul este compatibil cu sisteme de încălzire și răcire prin pardoseală „la temperaturi mici”. Temperatura maximă a parchetului nu ar trebui să depășească 26 °C, atât pentru sistemele clasice de încălzire cu apă caldă, cât și pentru sistemele electrice de încălzire. Ambele tipuri de sisteme de încălzire prin pardoseală se montează în subpardoseală, fiind necesară acordarea unei atenții deosebite instrucțiunilor de montare.
Strat antibacterian de acoperire
Bineînțeles că doriți să vă păstrați parchetul cât mai curat și mai ferit de germeni cu putință. Nu putem vedea microorganismele, dar cunoaștem cu toții problemele pe care le pot cauza dacă sunt lăsate în voia lor.
Protecție împotriva microzgârieturilor
Suprafața durabilă a produselor SPC oferă protecție fiabilă împotriva zgârieturilor fine cauzate de uzura zilnică, stresul mecanic sau gheruțele animalelor de companie.
Protecție împotriva umidității
În cazul subpardoselilor care conțin compuși minerali, producătorii de parchet susțin montarea unei bariere împotriva vaporilor (folie PE). La folosirea produselor noastre cu barieră integrată împotriva vaporilor, nu este necesară folie PE suplimentară.
Protecția animalelor de companie
Datorită suprafeței robuste, care nu se lasă intimidată nici de micile incidente, pardoseala este extrem de potrivită pentru viața cu animalele de companie.
Rezistent la lumină
Pardoseala este rezistentă la lumină: Chiar și în zilele în care soarele strălucește ore în șir, pardoseala dvs. nu se decolorează, conform clasificării 6, cel mai înalt nivel al Scalei Blue Wood.
Real groove
Datorită cu canelură în V pe 4 laturi,care oferă o vedere autentică a lamelelor.
Specificații
| Application: | Birou, Bucatarie, Dormitor, Hol, Magazin, Sufragerie |
|---|---|
| Clasa De Trafic: | AC5 |
| Clasa De Utilitate: | 33 |
| Colectia: | Classic |
| Efect: | Lemn |
| Grosime: | 8 mm |
| Guarantee: | 30 ani |
| Lungime: | 1288 mm |
| Lățime: | 195 mm |
| Lățimea Scândurii: | Placa standard |
| Marca: | Krono Original® |
| Numar Decor: | K406 |
| Numele Decorului: | Eurus Oak |
| Pachet De Piese: | 9 |
| Sistema De Imbinare: | 1clic2go pure+ |
| Textura: | NL |
| Tip De Margine: | Imbinare in V pe 4 laturi |
| Umbra: | Bej |
Login