20,23 EUR/m2
K395 Tornado Oak din colecția Organic Classic de la Krono Original® introduce un rafinament îndrăzneț în interioarele dvs., cu tonurile sale întunecate izbitoare și modelele complicate de granulație a lemnului. Acest design adaugă o notă de eleganță dramatică, ceea ce îl face perfect atât pentru decorurile contemporane, cât și pentru cele clasice.
Proiectat cu tehnologia avansată O.R.C.A., Tornado Oak este antistatic și oferă o rezistență de 100 de ore la deversări accidentale, asigurând durabilitate și practicitate de lungă durată. Aspectul natural și textura moale a parchetului oferă căldura și confortul lemnului adevărat, răspunzând gusturilor sofisticate.
Tipul de margine cu canelură în V pe 4 laturi și sistemul de îmbinare 1clic2go pure+ fac instalarea rapidă și ușoară, asigurând un finisaj sigur și fără cusur.

Caracteristici
Antistatic
Parchetul antistatic asigură o protecție completă împotriva șocurilor neplăcute. Această caracteristică este integrată și garantată pentru întreaga durată de viață a parchetului. De asemenea, aceste suprafețe nu atrag praful și murdăria în modul obișnuit, fiind astfel incredibil de ușor de păstrat curate.
Compatibil cu sisteme de încălzire prin pardoseală
Parchetul este compatibil cu sisteme de încălzire și răcire prin pardoseală „la temperaturi mici”. Temperatura maximă a parchetului nu ar trebui să depășească 26 °C, atât pentru sistemele clasice de încălzire cu apă caldă, cât și pentru sistemele electrice de încălzire. Ambele tipuri de sisteme de încălzire prin pardoseală se montează în subpardoseală, fiind necesară acordarea unei atenții deosebite instrucțiunilor de montare.
Strat antibacterian de acoperire
Bineînțeles că doriți să vă păstrați parchetul cât mai curat și mai ferit de germeni cu putință. Nu putem vedea microorganismele, dar cunoaștem cu toții problemele pe care le pot cauza dacă sunt lăsate în voia lor.
Protecție împotriva microzgârieturilor
Suprafața durabilă a produselor SPC oferă protecție fiabilă împotriva zgârieturilor fine cauzate de uzura zilnică, stresul mecanic sau gheruțele animalelor de companie.
Protecția animalelor de companie
Datorită suprafeței robuste, care nu se lasă intimidată nici de micile incidente, pardoseala este extrem de potrivită pentru viața cu animalele de companie.
Rezistent la lumină
Pardoseala este rezistentă la lumină: Chiar și în zilele în care soarele strălucește ore în șir, pardoseala dvs. nu se decolorează, conform clasificării 6, cel mai înalt nivel al Scalei Blue Wood.
Real groove
Datorită cu canelură în V pe 4 laturi,care oferă o vedere autentică a lamelelor.
Specificații
| Application: | Birou, Bucatarie, Dormitor, Hol, Magazin, Sufragerie |
|---|---|
| Clasa De Trafic: | AC5 |
| Clasa De Utilitate: | 33 |
| Colectia: | Classic |
| Efect: | Lemn |
| Grosime: | 8 mm |
| Guarantee: | 30 ani |
| Lungime: | 1288 mm |
| Lățime: | 195 mm |
| Lățimea Scândurii: | Placa standard |
| Marca: | Krono Original® |
| Numar Decor: | K395 |
| Numele Decorului: | Tornado Oak |
| Pachet De Piese: | 9 |
| Sistema De Imbinare: | 1clic2go pure+ |
| Textura: | NL |
| Tip De Margine: | Imbinare in V pe 4 laturi |
| Umbra: | Bej |
Login