19,43 EUR/m2
Aspectul Smoked Montanara Oak amintește de dunele fine de nisip și de vălul cald al unui fum delicat. Acest decor se bazează pe o paletă de culori echilibrată și foarte naturală. Tonurile de bază sunt bej cald și ocru deschis, care conferă încăperii un aspect prietenos, organic și, în același timp, modern.
Această pardoseală este echipată cu tehnologia inovatoare MO.RE!. Aceasta se bazează pe o formulă special dezvoltată a plăcii de bază: un nou tip de liant face pardoseala mai durabilă, reduce semnificativ umflarea și o protejează eficient împotriva pătrunderii umezelii.
Cu o grosime de 8 mm, acest model clasic de montaj – în varianta elegantă Herringbone (spic) – combină aspectul tradițional al meșteșugului cu cea mai modernă tehnologie a materialelor.
Acest decor este disponibil în diferite variante, potrivite pentru orice model de montaj (de la plăci standard până la modelul clasic în spic).
Caracteristici
Structură Reliefată Autentică
Structurile „Authentic Embossed” de calitate superioară se remarcă prin contraste elegante și efecte spectaculoase de luciu multiplu, care accentuează profunzimea texturii prin elemente mate și lucioase ce reflectă lumina în moduri variate. Porii sincronizați cu fibra decorului redau cu fidelitate caracterul autentic al materialelor naturale, precum lemnul și piatra.
Protecție împotriva microzgârieturilor
Suprafața durabilă a produselor SPC oferă protecție fiabilă împotriva zgârieturilor fine cauzate de uzura zilnică, stresul mecanic sau gheruțele animalelor de companie.
Termoizolație
Cu o nevoie tot mai mare de conservare a resurselor, termoizolația reprezintă un criteriu important. Un parchet izolat corespunzător se simte cald la atingere, chiar dacă nu este încălzit.
Reducerea zgomotului de impact
Zgomotul de impact descrie zgomotul care se aude în încăperile inferioare sau adiacente. În funcție de materialul compozit utilizat pentru substrat, zgomotul de impact poate fi redus semnificativ.
Protecția animalelor de companie
Datorită suprafeței robuste, care nu se lasă intimidată nici de micile incidente, pardoseala este extrem de potrivită pentru viața cu animalele de companie.
Specificații
| Clasa De Trafic: | AC5 |
|---|---|
| Clasa De Utilitate: | 32 |
| Colectia: | Herringbone 8 |
| Efect: | Lemn |
| Grosime: | 8 mm |
| Guarantee: | 20 ani |
| Lungime: | 630 mm |
| Lățime: | 126 mm |
| Lățimea Scândurii: | Ingusta |
| Marca: | Krono Original® |
| Numar Decor: | K850 |
| Numele Decorului: | Smoked Montanara Oak |
| Pachet De Piese: | 11 |
| Sistema De Imbinare: | Fold Down |
| Textura: | MR |
| Tip De Margine: | Imbinare in V pe 4 laturi |
| Umbra: | Luminoase, Maro |
Login