12,70 EUR/m2
5946 Rockford Oak din colecția Krono Original® Super Natural Classic® îmbină perfect eleganța atemporală cu durabilitatea modernă. Nuanțele de gri mediu și detaliile complicate ale granulației lemnului din acest design creează o atmosferă sofisticată și contemporană. Textura sincronizată reproduce aspectul și senzația naturală a lemnului adevărat, oferind un aspect extrem de realist.
Super Natural Classic® este un parchet laminat de înaltă calitate, fabricat în Germania. Acesta combină multe avantaje tehnologice care fac ca parchetul laminat să fie nu numai atractiv, ci și durabil. Această colecție are o clasă de utilitate 32/AC4, un model de decor cu 1 bandă, o canelură în V pe 4 laturi și sistemul de îmbinare 1clic 2go pure+. Acoperirea antibacteriană oferă o întreținere ușoară, asigurând un mediu curat și sănătos.
Caracteristici
Compatibil cu sisteme de încălzire prin pardoseală
Parchetul este compatibil cu sisteme de încălzire și răcire prin pardoseală „la temperaturi mici”. Temperatura maximă a parchetului nu ar trebui să depășească 26 °C, atât pentru sistemele clasice de încălzire cu apă caldă, cât și pentru sistemele electrice de încălzire. Ambele tipuri de sisteme de încălzire prin pardoseală se montează în subpardoseală, fiind necesară acordarea unei atenții deosebite instrucțiunilor de montare.
Rezistent la pete
Lichidele persistente precum uleiul, vinul sau cafeaua pot fi șterse cu ușurință, fără a lăsa dungi. Această suprafață durabilă asigură că petele nu vor fi absorbite, păstrând atât podelele, cât și pereții cu un aspect impecabil de-a lungul timpului.
Strat antibacterian de acoperire
Bineînțeles că doriți să vă păstrați parchetul cât mai curat și mai ferit de germeni cu putință. Nu putem vedea microorganismele, dar cunoaștem cu toții problemele pe care le pot cauza dacă sunt lăsate în voia lor.
Protecție împotriva microzgârieturilor
Suprafața durabilă a produselor SPC oferă protecție fiabilă împotriva zgârieturilor fine cauzate de uzura zilnică, stresul mecanic sau gheruțele animalelor de companie.
Specificații
| Application: | Birou, Bucatarie, Dormitor, Hol, Sufragerie |
|---|---|
| Clasa De Trafic: | AC4 |
| Clasa De Utilitate: | 32 |
| Colectia: | Super Natural |
| Efect: | Lemn |
| Grosime: | 8 mm |
| Guarantee: | 20 ani |
| Lungime: | 1288 mm |
| Lățime: | 195 mm |
| Lățimea Scândurii: | Placa standard |
| Marca: | Krono Original® |
| Numar Decor: | 5946 |
| Numele Decorului: | Rockford Oak |
| Pachet De Piese: | 9 |
| Sistema De Imbinare: | 1clic2go pure+ |
| Textura: | NL |
| Tip De Margine: | Imbinare in V pe 4 laturi |
Login